İptv Donma Sorunu

İptv Donma Sorunu

Yayınınızın takılması veya donması üzerinde yaşayacagız teknik kesintinin çözümü;

iptv donma sorunu çözümü

  • İntenet baglantısı hızınızı kontrol ediniz.  BURADAN  İNDİRME, UPLOAD ve GECİKME  testinizi başlatabilirsiniz.

iptv donma sorunu

Hızınızda internet firması tarafından anlaşmış oldugunuz İNDİRME hızından daha düşük bir hız alıyorsanız; Lütfen internet firmanızı arayarak teknik destekden yararlanabilirsiniz.

GECİKME ortalamanız 80ms. üzerinde olması durumunda lütfen internet firmanızı arayarak yardım talebinde bulunun. Gecikme olayının genel de yaşanması internet firmanız kaynaklı yaşanmaktadır.

  • İptv izlerken kullanmış oldugunuz tüm ( TV, İPTV CİHAZ, BİLGİSAYAR veya CEP TELEFONU ) mutlaka internet baglantınızın kablolu olmasına özen gösteriniz.
  • DNS adreslerinizi 8.8.8.8– 8.8.4.4 olarak değiştirebilirsiniz. DNS adresinizi GOOGLE ye ayarlamak sorununuzu çözebilir. DNS adresi aynı zamanda VPN gibi bazı bağlantılarda çözüm üretebildiği gibi bazılarında üretmemektedir. Bu konuda deneme yanılma yolu izleyebilirsiniz.
  • Modem arayüzünde gördüğünüz ip adresiniz ile tarayıcınız üzerinden whatismyip.com web sitesi üzerinde gördüğünüz ip adresiniz aynı değilse servis sağlayıcınız tarafından kaynaklanan CGN IP (diğer internet kullanıcıları ile aynı ip adresini ortak bir havuzdan kullanma) vermiş olabilir. Bu, bazı portların engellenip filtreleme sistemlerine takılmanıza sebep olabilir. Müşteri hizmetlerinizi arayıp bu ortak ip havuzundan çıkmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Çözümİnternet firmanızı arayarak statik ip talebinizde bulunmanızdır.

 

5/5 - (1 vote)
error: İPTVSERVERPRO - İçerik koruması